Blog Entry

Leák / Mystics in Bali (1981)

esmaspäev, detsember 10, 2007 by , under


Režissöör: H. Tjut Djalil.
Osades: Ilona Agathe Bastian, Yos Santo, Sofia W.D., W.D. Mochtar, Debbie Cinthya Dewi jt.
Filmi pikkus: 85 min.
IMDb: http://www.imdb.com/title/tt0097942/

Hoolimata sellest, et tänaseks päevaks on Bali saarel peamiseks usundiks hinduism, on saare varane mütoloogia ja uskumused siiani elanike jaoks väga tähtsal kohal. Folkloor on suuresti mõjutanud sealset kunsti ja erandiks ei ole ka antud Indoneesia film, mis keskendub peamiselt Leyak'ile, mütoloogilisele olendile, kes praktiliselt on ringilendav pea, mille küljes ripub sisikond. Leyak armastas vastsündinute verd imeda ja nii oli ta kõigi rasedate naiste peamine õudusunenägu, peale kivisid loopivaid ahvipärdikuid ja purjus elevante.


"Mystics in Bali" on horror-sõprade seas saavutanud üsnagi korraliku kultusmaine, peamiselt sellepärast, et teda oli omalajal üsnagi raske kuskilt üles kaevata. 2003. aastal aga õnnestus Mondo Macabro'l leida dubleeritud VHS versioon, mis kanti üle DVD-formaati. Pildikvaliteet oli küll kesine, kuid aastaid filmi otsinuid see ei heidutanud. Peagi aga DVD tootmine lõpetati ja mõned üksikud eksemplarid ringlesid eBay's või rämpsfilme müüvatel saitidel. Kuu aega tagasi aga õnnistas MM meid filmi re-release'ga. Seekord aga tänu originaal-negatiivile HD-kvaliteediga ja isegi mõningate lisadega. Lõpuks õnnestus ka mul filmile käpad külge saada.

Catherine Kean on mööda maailma ringi rändav ajakirjanik, peamiseks eesmärgiks tundma õppida erineva regioonide musta maagiat. Nüüd on ta Indoneesias, et tutvust teha Leak-maagiaga. Kohalik vuntsidega hotshot Mahendra korraldab talle kohtumise piirkonna võimsaima nõiaga ja ei lähe kaua aega kui nõid Catherine'i pead hakkab ringi lennutama, et enda võimeid imikuverega suurendada.

Kohalikust mustast maagiast oleks kindlasti kõvasti parema filmi saanud valmis teha, kui vägesid oleks juhtima pandud keegi, kes üldse midagi filmidest jagab. Tjut Djalil (kindlasti vuntsidega) oli suutnud leida kõige ebasobivama näitlejaseltskonna ja kokku pannud sellise aruvaba loo, et lausa piinlik hakkas. Kuuldavasti oli naispeaosaline linna pealt leitud turist ja naise "näitlemisoskused" paistavad silma kohe, kui ta ekraanile ilmub. Kindlasti oli neiul staarimaik suus ja kõrvust läks mööda fakt, et tal peakangelasega ka mõned intiimsemad stseenid, sest naise silmis oli näha vastikust ja hirmu, kui väike vuntsidega Mahandra tema kohale musutamiseks kummardus. Filmi erieffektid olid loomulikult halvad, kuid minujaoks andsid kindlasti filmile väärtust juurde. Erilist mainimist tahab muidugi inimeste moondumine sigadeks ja ussideks, puhas erieffektidega tegelenud inimeste geniaalsuse vili, kui nii võib öelda, hehehe. Tegelikult on mõttetu iniseda loogikat eirava tegevustiku ja näitlejatööde üle, kui filmi tegelik võlu peitubki vaid ühes asjas - LENDAVAS PEAS!. Mööda tamiili liuglev ja naiste jalge vahel nosiv pea oli nii kickass, et hing nõuab kehalt juba järgmist lendava pea filmi. "The Witch with Flying Head" või "The Headless Terror" näiteks?

4/10

5 Responses to 'Leák / Mystics in Bali (1981)'

10. detsember 2007 22:39

Comment by Trash.

See lendav pea on vist üpris tüüpiline gong tau nõks. Filmi tahaks näha, arvan, et mulle meeldib isegi rohkem kui sulle. : )

10. detsember 2007 23:07

Comment by paranoiadisco.

Gong tau?

11. detsember 2007 01:35

Comment by Trash.

Must maagia.

12. detsember 2007 07:30

Comment by edasi.

kokkusattumusena vaatasin/arvustasin just eile "Witch with flying head"i ja nüüd leidsin siit ja trashi blogist kohe sama teema. zeitgeist

12. detsember 2007 10:55

Comment by paranoiadisco.

Oh, vhea blog sul, läheb lemmikutesse!