Blog Entry

'Slither' (2006)

neljapäev, august 31, 2006 by , under

Režishöör: James Gunn
Osades: Gregg Henry, Michael Rooker, Elizabeth Banks, Rheagan Wallace, Brenda James, Don Thompson, Haig Sutherland, Lloyd Kaufman, Jennifer Copping, Nathan Fillion
Stuudio: Universal Pictures

Kui ma päris mitu sajandit tagasi Bloody-Disgusting.kommist lugesin, et James Gunn teeb suure stuudio "hoolitseva" käpa all filmi, lootsin südamest, et Gunn jääb truuks Troma (http://www.troma.com/) stiilile ja ehitab soliidse b-horrori. Nüüd, kui film lõpuks DVD peal välja lasti ja minu poolt ära kaetud on, võib öelda, et pettuma ei pidanud.

Film avaneb meteoriidiga, mis maa poole kihutab. Krässimispaigaks saab Wheelsy nimeline väikelinn, mis just tähistab enda iga-aastast põdrajahtimishooaja algust. Meteoriidiga reisis aga maa peale ka mingi võõrorganism, kes end kiirelt ühe kohaliku elaniku (tavalise nimega Grant Grant) sisse elama sätib. Tulnuka sissetung võtab järjest suuremaid mõõtmeid, kuni lõpuks on terve linn täis nälkjaid, kes lihtsurelikke zombie sarnasteks kujudeks muudavad.

Gunn teeb selle filmiga kummarduse '80ndate sci-fi komejantidele - suureks (võibolla ka liiga suureks) eeskujuks on Dekkeri 'Night of the Creeps' (http://www.imdb.com/title/tt0091630/). Režishöör on kokku suutnud ajada soliidse näitlejatebande, kõik teevad oma tööd nii nagu peab. Minirollides on isegi Troma peanina Lloyd Kaufman ja Granti doktori häält teeb telefonis väidetavalt herr Rob Zombie isiklikult. Kui millegi üle nuriseda, siis kindlasti osade CGI effektide pärast, mis on väga juustuselt välja kukkunud, kuid neid pole õnneks tohutult palju. Paistab, et Gunn on Troma päevadest ka midagi kõrva taha jätnud, sest gore ja splatter effektid on ikka väga buenolt välja kukkunud. Samuti oli minujaoks lõpp kuidagi liiga kiire - bang bang ja happyend (ärge siis filmi kohe pärast lõputiitrite peale rullumist kinni pange, lõpus veel väike easteregg ka ;))

Igatahes on üks asi kindel - see film saavutab kindlasti cult-staatuse.

9/10

Ametlik võrgukodu: http://www.slithermovie.net/
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0439815/

1 Responses to “'Slither' (2006)”

1. september 2006 10:16

Comment by whichwayisthetoilet.

ma ei saa kahjuks lugeda su postitust täna. vaatan ise ka ära.