Blog Entry

Wanted (2008)

neljapäev, august 28, 2008 by , under


Režissöör: Timur Bekmambetov
Osades: James McAvoy, Morgan Freeman, Angelina Jolie, Terence Stamp jt.
Filmi pikkus: 110 min.
IMDb: http://www.imdb.com/title/tt0493464/

"Choose your destiny."

See suvi on olnud üsna palju filme, mis igaltpoolt, kaasa arvatud ka meie omade filmiblogijate poolt, enne linastust korralikku haipi saanud on. Ise suhtun sellistesse asjadess suhteliselt külmalt ja ei küta end ennem filmi nägemist ülesse, vaid pistan huvipakkuvamad filmid kõrva taha ja kui peaksid mingil viisil ette jääma, siis ka asja enda silmadega üle vaadata. Nii on elamus parem ja üllatus ka meeldivam, kui mingil juhul peaksid pärli peale sattuma. WANTED on üks nendest filmidest, mis küll tegi korralikku kassat maailma kinodes, kuid mis mul oleks kindlasti kahe silma vahele jäänud, kui sellest poleks juttu teinud peaaegu kõik meie aktiivsematest filmiblogijatest.


25-aastane Wesley Gibson oli kõige haledam kontorirott kogu planeedil. Boss sõimas teda, pruut pettis poissi iga päev ning kõik ümberringi olid kindlad, et ta ei jõua oma elus mitte kunagi mitte kuhugi. Kuni päevani, mil ta kohtas lummavat iludust nimega Fox (Angelina Jolie). Kuuldes, et on tapetud ta isa, keda ta ei tundnud, saab Wesley kutse liituda Vennaskonnaga. See on salamõrvarite organisatsioon, mille eesmärk on puhastada maailm kurjusest. Muuhulgas saaks ta võimaluse maksta kätte oma isa eest. Tipptasemel õpetajate käe all, kelle hulka kuulub Vennaskonna salapärane juht Sloan, saab andekast õpilasest kiiresti pidurdamatu tapamasin, kes kõrvaldab ühe kurikaela teise järel.


WANTED on järjekordne Hollywoodi konveiertoode, kus loogika ja usutavus on jäetud tagaplaanile ning märulit saab kogu raha eest. Palgamõrtsukate elu ja nende tööga kaasnevat vägivalda näidatakse nii lahedas ja soosivas valguses, et iga kinokülastaja revolveri järgi ilastama hakkaks ja pärast kinoseanssi endale ka ühe filmi produtseerinud relvakompaniilt telliks. Keda aga relvad ja tulemöll ei huvita, võib end hõõruda närtsinud Angelina Jolie peale. Kuigi film on silmnähtavalt palju laenanud teistest filmidest, suudab ta siiski enda rolli välja mängida ja ka järelpõlvele midagi jätta (vindiga lastavad kuulid). Arvatavasti oleks film olnud üsna suur põrumine, kui režissööritooli poleks saadud hullumeelsete ideedega venelast Timur Bekmambetov, kes kätt proovinud ka b-filmide alal ning seetõttu aruvabasse filmi veelgi rohkem aruvabadust süstida suutis. Koomiksit, millel film põhineb, lugenud ma pole ning seetõttu võrdlusi tuua ei oska - uudisihimu aga tekkis.

0 Responses to 'Wanted (2008)'